«

»

Lip 26

Jak dobrać długą suknię do figury?

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że elegancka, długa suknia służy każdej kobiecie, bez względu od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się najlepiej na pannie o sporym wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, powinny zakładać ją w komplecie z czółenkami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że prezentujemy się na większe, poza tym dodatkowo poprawiają wygląd sylwetki – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry powinny znaleźć fasonów z gorsetem, który wyeksponuje piersi i talię oraz uwypukli szczupłe ramiona. W tym wypadku super wyborem jest długa suknia o syrenim fasonie, czyli dopasowana w okolicy bioder i ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często ubierają 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać znaczne biodra i wielkie uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać strój księżniczki z przylegającą górą dodatkowo pofałdowanym dołem. Posiadając tę sylwetkę unikaj rzeczy rodzaju „beza”, zdecydowanie lepsze będą fasony z dołem w kształcie trapezu albo litery A, które zamaskują dół i zrównoważą proporcje.
Szczupła oraz potężna kolumna może sobie pozwolić na kreację asymetryczną oraz odsłaniającą sporo kilogramów, ale by dodać mu krągłości, musi być wykonana z trochę grubszego oraz mocnego materiału, który nada figurze formę, zamiast mocno ją opinać. Dobrym wyborem jest suknia błyszcząca albo wyhaftowana trójwymiarowymi ozdobami.
Długa suknia dla panny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty lub lekko rozkloszowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części figury gorset z wykrojem pod piersiami. W tym wypadku trzeba dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w wzorze litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe