«

»

Sie 01

Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dopasować do swoich preferencji zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg prawdomówności sprzedawców zdarza się różny, a w przypadku sporych sieci z odzieżą gro pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się zwieść – ekologiczna skóra posiada swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też zbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy towar posiada jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt zrobiony z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej