«

»

Lip 29

Levitra zamienniki

Specyfik Viagra został opatentowany w roku 1996 przez koncern farmaceutyczny Pfizer. Firma ta ma prawa co do nazwy specyfiku – z racji monopolu na towar dyktuje także jego cenę, która w zestawieniu z zamiennikami jest co najmniej kilkukrotnie wyższa. Niemała cena ogranicza dostęp do preparatu osobom gorzej sytuowanym, bo właśnie na rynku obecne są inne farmaceutyki, które w swoim składzie posiadają tę samą substancję czynną – nazywane są one preparatami generycznymi. Każde znane forum erotyczne zawiera setki zapytań o inne, tańsze odpowiedniki Viagry. Dzięki preparatom generycznym możliwe jest zmniejszenie kosztów kuracji, co umożliwia poza tym osobom o niższym statusie majątkowym skorzystać z dobrodziejstw obecnej farmacji.
Generyki Viagry zawierają to samo stężenie cytrynianu syldenafilu, co firmowy lek koncernu Pfizer, toteż ich działanie jest takie samo z oryginalną Viagrą. Do popularnych zamienników tego specyfiku zalicza się Kamagra, Edegra, Maxigra, Zenegra, Penegra czy Silagra. Odpowiednikiem Viagry z możliwością stosowania u kobiet jest Lovegra.
Wybrane preparaty będące zamiennikami różnią się od siebie formą tabletek, ich kolorem oraz smakiem. Mechanizm działania pozostaje jednak ten sam. Mogące zdarzać się działania niepożądane są takie same we wszystkich lekach, efektywność kuracji zaburzeń potencji z użyciem zamienników Viagry jest praktycznie jednakowa, co potwierdzają testy kliniczne.
Oprócz specyfików generycznych Viagrę można zastąpić preparatami mającymi tadalafilu – substancja ta jest pokrewna do syldenafilu i wywołuje podobne skutki, ale w porównaniu z nim rezultaty osiągane są w czasie o 50% krótszym, a okres ich trwania jest przedłużony. Popularnym lekiem zawierającym ten związek jest Tadalis.

tekst dostepny na stronie zapraszamy