1,5 procenta podatku – pomagaj potrzebującym za darmo

Nie każdego z nas stać na to, aby regularnie przelewać pieniądze na cele dobroczynne. Jednak warto wiedzieć, że istnieją też inne sposoby, żeby nieść pomoc potrzebującym. Każdego roku mamy możliwość podarować niewielką część sumy, która trafia do budżetu państwa. W tym roku empatyczni obywatele przekażą 1,5 procenta podatku.

1,5 procenta podatku – jak to działa?

W 2004 roku, polski rząd wprowadził możliwość przekazania 1 procenta podatku, aby za darmo pomagać potrzebującym. Jednak w wyniku zmian w prawie podatkowym, obecnie możemy przeznaczyć jeszcze więcej na wsparcie instytucji, które robią dla społeczeństwa dużo dobrego. Podatek w wysokości1,5 procenta jest dobrowolną darowizną, którą można odliczyć od podatku dochodowego, a wyliczoną kwotę przeznaczyć na organizacje pożytku publicznego, które pomagają ludziom w potrzebie w całej Polsce. Przekazując tę niewielką sumę pieniędzy w sezonie podatkowym, możesz wspierać sprawy, które są dla Ciebie ważne i zmienić życie wielu ludzi, bez konieczności płacenia czegokolwiek dodatkowego z własnej kieszeni.

Akcja 1,5 procenta podatku jest łatwym i wygodnym sposobem na pomoc potrzebującym bez wydawania dodatkowych pieniędzy niż te, które normalnie przeznaczasz na podatki – każdy gest pomaga! Pozornie niewielki datek staje się częścią ogromnej sumy i zostanie przeznaczony dla organizacji niosących pomoc w zakresie ochrony zdrowia, łagodzenia ubóstwa, edukacji, kultury i sportu. To Ty wybierasz, do kogo trafi Twój wkład w zbiórkę.

Jak przekazać 1,5 procenta podatku?

Podatek w wysokości 1,5 procenta pozwolił wielu Polakom przyczynić się do realizacji celów, w które wierzą i pozytywnie wpłynąć na ich poczucie przynależności. Jest to również przykład na to, że małe zmiany mogą mieć duży wpływ na pomoc tym, którzy mają mniej szczęścia. Co więcej, żeby wziąć udział w akcji, wystarczy jedynie wyliczyć kwotę i znać numer KRS wybranej organizacji. Aby dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej inicjatywie lub sprawdzić, jak możesz się zaangażować, odwiedź stronę: https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Przeczytasz tam, jak proste jest przekazanie wsparcia. Razem możemy stworzyć jaśniejszą przyszłość dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *