Świadoma pielęgnacja włosów

Wiele kobiet marzy o pięknych i zdrowych włosach, jednak niewiedzą one jak powinny o nie dbać. Dzięki świadomej pielęgnacji włosów, nasze pukle będą niemalże idealne.

Czym jest świadoma pielęgnacja włosów?

Wiele kobiet myśli, że regularne mycie włosów i stosowanie odżywki to świadoma pielęgnacja włosów. Nic bardziej mylnego. Świadoma pielęgnacja włosów to odpowiedni dobór kosmetyków dla naszych włosów oraz ich prawidłowe stosowanie. Musimy wiedzieć czego brakuje naszym włosom i jakie kosmetyki lubią najbardziej, inaczej będziemy popełniać podstawowe błędy w pielęgnacji, a kondycja naszych włosów może się pogorszyć.

Jak zacząć świadomą pielęgnację włosów?

Pierwszym krokiem, który powinnaś wykonać to określenie jaką masz porowatość włosów. Porowatość to stopień rozchylenia łuski włosa. Podzielić je można na niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. W internecie znajdziesz dużo testów, które pomogą ci określić porowatość twoich włosów. Następnie dobierz do nich odpowiednie kosmetyki. Nie zapominaj o peelingu skóry głowy, jest to bardzo ważne, ponieważ oczyszcza on skórę głowy, usuwa martwy naskórek, a także pobudza włosy do wzrostu. W świadomej pielęgnacji bardzo ważna jest równowaga PEH, czyli dostarczenie włosom odpowiedniej ilości protein, emolientów i humektantów. Każde włosy potrzebują innych składników, dlatego bardzo trudno jest zachować równowagę PEH. Dodatkowo należy olejować włosy i stosować wcierki. Z początku może się to wydawać trudne, jednak z czasem wejdzie to w nawyk i odpłaci pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *