Wszystko czego nie wiesz o pizzy – sprawdź najlepszą pizzę w Fordonie

Jesteś wielkim amatorem pizzy i jesz ją z okazji i bez okazji? Myślisz, że ten okrągły kawałek ciasta nie ma przed Tobą Tajemnic? Sprawdź!

Sekrety pizzy – ciekawa historia

Historia pizzy ma różne wersje. Jedna z nich mówi, że pizza została odkryta podczas włoskiego kryzysu, a jej rzeczywistym powodem była bieda. Ponoć biedni włosi umieszczali na drożdżowym placku wszelkie resztki z lodówki.

Jednak słysząc tą wersję, mogliby się oburzyć historycy. Druga wersja powstania pizzy sięga znacznie wcześniej, bo już w starożytnej Grecji. W tych czasach jej mieszkańcy spożywali tradycyjne płaskie chleby posmarowane oliwą z dodatkiem czosnku i posypywali je ziołami. Właśnie tradycyjny grecki placek-chleb podbił serca Rzymian, którzy po zdobyciu Grecji byli pod dużym wrażeniem całej greckiej kultury, sztuki i nauki, a nawet kulinariów. W tym czasie sztuka wypiekania płaskich placków została przeniesiona do Włoch i nazwano je faoccaccią. Pierwsza Margheritta powstała w XIX w. podczas odwiedzin Neapolu przez królową Włoch i pozyskała nazwę od jej imienia. Margheritta była plackiem z narodowymi barwami tego kraju. Zawierała bazylię, mozzarellę i pomidory.

Gdzie zjeść wyśmienitą nie tylko Marherittę?

Prawdziwi amatorzy pizzy potrafią rozróżnić smaki pizzy zamawianej w różnych miejscach. Każdy ma swój ulubiony lokal. Polecamy pizzerię w Fordonie – dzielnicy Bydgoszczy: https://pizzeria-twojesmaki.pl/lokalizacje/fordon. Jeśli jeszcze go nie znasz, to koniecznie musisz spróbować. Zjesz tutaj nie tylko Marharittę, ale także wiele innych smaków, których ilość Cię zaskoczy. Szczególnie polecamy vege pizzę. Każdą pozycję z menu możesz zamówić na telefon, przez portal, odebrać, a także zjeść na miejscu. Musisz wiedzieć, że pizzeria ta oferuje atrakcyjne rabaty, nawet do 50%. Koniecznie sprawdź, jak je zdobyć!

To najlepsza pizzeria w Fordonie, a może nawet całej Bydgoszczy czy kraju!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *