Wybieramy lampy do kuchni – praktyczne porady

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Niektórym z nas kojarzy się bardzo dobrze, z obiadami babci i zapachem potraw. Inni goszczą w niej z obowiązku, sprzątając, gotując i myjąc naczynia. Jednak można w znaczny sposób ułatwić i uprzyjemnić sobie przebywanie w tym pomieszczeniu. Odpowiedni wystrój, funkcjonalne wyposażenie oraz dobre oświetlenie to trzy podstawowe kroki, które doprowadzą nas do tego celu. Szczególnie nad tą ostatnią kwestią warto bardziej się pochylić i wybrać lampy do kuchni, które będą dostosowane do naszych potrzeb. Poniżej kilka praktycznych porad, które brać pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Lampy do kuchni – czym powinny się charakteryzować?

W momencie, kiedy stajemy przed wyborem lamp do kuchni, powinniśmy brać pod uwagę rozkład pomieszczenia, a także jego metraż. Od tych czynników zależne będzie bowiem rozmieszczenie punktów świetlnych oraz ich optymalna ilość. To bardzo ważne, aby pamiętać, że kuchnia jest przede wszystkim pomieszczeniem użytkowym, w którym liczy się funkcjonalność. Zatem lampy nie powinny nam zawadzać w pracy. Ilość lamp stojących należy ograniczyć, aby nie zabierały cennej przestrzeni. Plączące się pod nogami kable także nie pomogą. Istotne jest przede wszystkim doświetlenie strategicznych miejsc takich jak blat roboczy czy stół. W roli idealnych źródeł światła sprawdzą się lampy wiszące, na przykład zawieszone nad stolikiem. W przypadku niskiego sufitu, z powodzeniem zastąpią je plafony. Pamiętajmy także o kinkietach. Przydatną funkcją jest tutaj ruchomy stelaż, który pozwoli manipulować źródłem światła.

Lampy do kuchni – wystrój ma znaczenie

Jeśli chcemy, aby przebywanie w pomieszczeniu nie obniżało naszego nastroju, musimy zadbać zarówno o czystość, jak i o wystrój. Co prawda wnętrze kuchenne to nie salon, abyśmy mogli zarzucić je bibelotami, jednak w roli subtelnej dekoracji, mogą wystąpić lampy do kuchni. Jeśli podobają nam się aranżacje retro, nie zabraknie kinkietów ze staromodnymi, klimatycznymi abażurami oraz modeli przypominających świeczniki naścienne. Bardzo ciekawą opcją jest także surowa kuchnia industrialna. Atmosferę zamieszkałych przez artystów fabryk, które były inspiracją dla tego stylu, pomogą odtworzyć lampy wiszące na długim kablu. Pomarańczowe, odsłonięte żarówki również są znakiem rozpoznawczym industrialnych aranżacji.

Lampy do kuchni – gdzie kupić?

Dobrych firm z branży oświetleniowej nie brakuje, także na polskim rynku. Wiele naszych rodzimych marek całkiem dobrze wypada również na tle zagranicznej konkurencji. Znajdziemy polskie przedsiębiorstwa, takie jak na przykład Nowodvorski, który znany jest ze swoich innowacji na aż 50 rynkach świata. Poza tym warto także zwrócić uwagę na specjalizującą się w retro lampach do kuchni i nie tylko, firmę Lemir, także pochodzącą z naszego kraju. Inne godne polecenia marki to TK Lighting czy Kaja Oświetlenie. Biorąc pod uwagę, że oferowane w Polsce produkty oświetleniowe, prezentują bardzo dobrą jakość, powinniśmy raczej stawiać na zakupy lokalne. Najciekawsze propozycje od wyżej wymienionych producentów i kilku innych, znajdziemy tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni. Szczególnie warto zwrócić uwagę na lampę wiszącą Katerina White, która łączy staromodne wzornictwo z nowoczesną smukłością. Podobnie interesująca może okazać się lampa wisząca z trzema punktami świetlnymi, pochodząca z kolekcji Elio. Świetnie nada się do ocieplenia kuchni w stylu industrialnym. Nowoczesny chromowany kinkiet Leo z półokrągłym kloszem, również zwróci uwagę i nieźle odnajdzie się w pomieszczeniu użytkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *