Wynajem lodowiska – czy się opłaca?

W dzisiejszych czasach wiele osób rezygnuje z pracy na etacie i otwiera własną działalność. Pomysłów na biznes jest mnóstwo – wystarczy sprawdzić, na co aktualnie jest zapotrzebowanie. Być może warto postawić na mniej popularną opcję, aby uniknąć nierównej walki z konkurencją. Ciekawą inwestycją jest lodowisko mobilne – w końcu nie w każdym mieście są warte uwagi zimowe atrakcje.

Budowa lodowiska – jakie mamy opcje?

Zima to czas, gdy brakuje atrakcji. Możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu są ograniczone. Z tego powodu wiele miast i samorządów decyduje się na inwestycję w lodowisko. Jeśli nie ma takiej inicjatywy ze strony gminy, jest to doskonała sposobność dla przedsiębiorców. Ślizgawka to bezpieczna alternatywa dla zamarzniętego jeziora. Z pewnością będzie miejscem spotkań, a może nawet imprez tematycznych. Inwestor musi tylko zadbać, by lodowisko znalazło się w atrakcyjnej lokalizacji. Dobrze, gdy w pobliżu będą przystanki autobusowe lub tramwajowe oraz liczne kawiarnie i restauracje, aby wygłodniali fanatycy jazdy na łyżwach mieli gdzie posilić się po zimowych harcach. Z kwestii praktycznych – w pobliżu powinno znaleźć się przyłącze wodne i energetyczne. Szacuje się, że budowa lodowiska wymaga zabezpieczenia energetycznego 63 Amper. Stabilna praca obiektu będzie możliwa, gdy agregat zostanie podłączony do innego przyłącza niż inne elementy.

Wynajem lodowiska – inwestować czy nie?

Jak widać budowa lodowiska wymaga przemyślenia wielu kwestii. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które odciąża inwestorów z niektórych zadań. Jest to wynajem lodowiska. Taką usługę oferuje wiele firm, w tym RAS https://www.ras-lodowiska.pl/wynajem-lodowisk-mobilnych/. Wynajem lodowiska to świetna opcja, gdy nie jesteśmy pewni, czy taka inwestycja przyniesie zysk. Możemy wynająć obiekt na jeden sezon i sprawdzić, czy będzie cieszył się zainteresowaniem. Nie wymaga to podejmowania żadnych zobowiązań. Co więcej, usługodawcy zazwyczaj pomagają z montażem i demontażem ślizgawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *