Jak pielęgnować wrażliwą skórę głowy?

Wrażliwa skóra głowy wymaga specjalnej pielęgnacji – podstawą jest wykluczenie potencjalnych schorzeń oraz alergii. Nie każdy ma świadomość, że wiele kosmetyków powoduje nadmierne wysuszenie, poczucie ściągnięcia i swędzenie skalpu. We włosach często pojawiają się białe drobinki (schodzący naskórek), jednak nie jest to łupież. Nie należy sięgać po szampon przeciwłupieżowy, który może tylko zaostrzyć problem. Zastanawiasz się, jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi!

Naturalne kosmetyki bez dodatku alkoholu

Osoby z wrażliwą skórą głowy muszą rozsądnie dobierać produkty do włosów (szampony, odżywki, maski i inne). Priorytetem jest, aby wyeliminować wszelką “chemię”, która negatywnie wpływa na stan skalpu. Godne polecenia są kosmetyki naturalne, które bazują na wyciągach roślinnych. Ważne jest, aby ich skład był wolny od alkoholu, SLS-ów, parabenów i innych związków, które mogą stanowić przyczynę uciążliwych dolegliwości. Im krótszy skład, tym lepiej! Mile widziane są takie składniki, jak np. pantenol, alantoina, kwas mlekowy, beta glukan.

Systematyczne złuszczanie naskórka

Łuszczący się skalp nie zawsze oznacza łupież, a zbyt pochopne sięganie po szampony przeciwłupieżowe może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Warto jest regularnie wykonywać peeling skóry głowy. To skuteczny sposób na to, aby dokładnie ją oczyścić z martwego naskórka oraz pozostałości kosmetyków. “Miksturę” można stworzyć samodzielnie lub kupić gotowy produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *