Serwis samochodowy – wybierz się tam na wiosnę

Wiosenne porządki dotyczą nie tylko osób zajmujących się domem, ale często również także kierowców. Może to być bowiem dobry moment, aby odwiedzić nie tylko myjnię, ale także serwis samochodowy i przygotować swoje auto na nowy sezon. Za dokonanie kompleksowego przeglądu możemy podziękować sobie później, kiedy rozpocznie się okres wakacyjny, a my będziemy cieszyć się sprawnym autem. Podpowiadamy, dokąd się udać i jakimi usługami się zainteresować.

Serwis samochodowy – wymiana kół

Komfort jazdy w dużej mierze jest uzależniony od tego, czy nasze opony są odpowiednie do panujących na jezdniach warunków atmosferycznych. Podczas najmroźniejszej pory roku lepszą przyczepność gwarantuje nam mieszanka zimowa, dlatego też jazda na letnich oponach nie jest wskazana. Jednak kiedy temperatury na zewnątrz zaczynają sięgać 7 stopni Celsjusza, nie możemy już liczyć na skuteczność ogumienia zimowego. Zatem chcąc uniknąć przykrych niespodzianek na drodze, powinniśmy zarezerwować sobie wizytę w serwisie samochodowym, kiedy tylko poczujemy pod kołami wiosnę.

Serwis samochodowy – przegląd klimatyzacji

Zanim jeszcze nadejdą upalne dni, zdecydowanie warto pomyśleć nad stanem układu klimatyzacji. Niesprawne urządzenie może bowiem przyczynić się nawet do problemów zdrowotnych. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy klimatyzacja jest zagrzybiona. Wówczas powinniśmy zdecydować się na czyszczenie, dezynfekcję czy ozonowanie. Może być także konieczne uzupełnienie czynnika chłodniczego.

Serwis samochodowy – dynamiczna wymiana oleju

Jedną z ciekawszych usług, na które warto się zdecydować podczas wizyty u mechanika, jest dynamiczna wymiana oleju. Serwis samochodowy z Tarnowa, który się w tym specjalizuje można znaleźć tutaj https://slusarczyk-auto.pl/. Na czym polega taki zabieg? W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, wymieniamy cały olej w układzie, zamiast mieszać nowy ze starym. Wszystko to dzięki nowoczesnym urządzeniom ATF Exchanger oraz wysokiej jakości chemii samochodowej, wykorzystywanej do czyszczenia układu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *